Гуманітарний напрям
Декоративний напрям
Художньо-естетичний напрям
Туристично-спортивний напрям
Новини / Антибулінговий закон 19 січня 2019 року набирає чинності…

Антибулінговий закон 19 січня 2019 року набирає чинності…

Закон, котрий врегульовує систему превентивних заходів антибулінгового спрямування. Нарешті булінг, прояви якого все частіше трапляються в освітніх закладах, стануть публічними, дискусійними та відкритими.
Віднині ми маємо захист на рівні закону для тих, хто піддавався знущанню й цькуванню.

Згідно із законом, булінг/цькування – діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могло бути чи було заподіяно шкоду психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

В першу чергу ставиться за мету не покарання а профілактику цього явища в освітніх закладах. Чому це так важливо?

Сьогодні в Україні, як і в багатьох інших країнах світу, серед підлітків, набуло поширення явище булінгу (цькування), що виражається у психологічному тиску, жорстокому ставленні, фізичному насильстві, агресії. За інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), із булінгом в Україні стикалися близько 67% дітей. Найбільш вразливими до булінгу є діти із зразковою поведінкою та ті, хто закритий для спілкування. Відтак вони часто приховують такі факти через боязнь повторення знущання над ними. А ті, хто спостерігає за цим – через острах піддатися аналогічному знущанню.

Булінг надзвичайно негативно відображається на психічному здоров’ї дитини, залишаючи психологічні травми на все життя. Більш того, булінгу з боку підлітків у закладах освіти піддаються не лише діти, а й дорослі – викладачі, технічні працівники та інший персонал.

Віднині на рівні закону ми маємо визначення терміну «булінгу» та його типові ознаки:
• системність дії,
• наявність сторін конфлікту (кривдник, потерпілий, спостерігач)
• сама дія.

Саме ці ознаки на рівні закону створюють можливості для складання відповідних протоколів працівниками поліції для подальшого спрямування справ до суду. І саме суд, а не будь хто, має встановлювати винних та міру покарання. Ухваленим законом це може бути або грошове покарання або у разі неспроможності сплати його – громадські роботи.

Штраф за булінг – 850-1700 грн або громадські роботи на 20-40 годин. Якщо цькувала група осіб або ж повторно протягом року, то штраф складатиме 1700-3400 грн або ж громадські роботи на строк 40-60 годин.

Якщо порушники – підлітки віком від 14 до 16 років, передбачено такі самі санкції, але їх накладатимуть на батьків чи опікунів.

Крім того, передбачено штраф для керівника закладу освіти, якщо він не повідомить до Нацполіції про факти булінгу. Санкція передбачає штраф 850-1700 грн або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

Віднині заклади освіти на підставі ухваленого закону будуть здійснювати комплекс превентивних кроків, спрямованих на запобігання та протидію булінгу: профілактика через складання відповідного публічного плану заходів, розгляд заяв про випадки булінгу та ухвалення відповідних рішень, оприлюднення на своїх веб-сайтах відкритого доступу до правил поведінки в школі чи іншому навчальному закладі тощо.

Встановлюється, що як учні, так і вчителі мають право на захист від булінгу.

Педагоги зобов’язані повідомляти керівництву про цькування. Батьки учнів мають право отримувати інформацію та звертатися до керівництва закладів освіти з повідомленням про булінг. Вони також зобов’язані сприяти розслідуванню фактів булінгу.


Контактна інформація

43021, м.Луцьк, вул. Шопена, 18
pumlutsk@ukr.net
+38(033)-000-00-00
Серпень 2019
П В С Ч П С Н
« Чер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031