Гуманітарний напрям
Декоративний напрям
Художньо-естетичний напрям
Туристично-спортивний напрям
Блог гуртка "Мистецтво слова" / І міський конкурс читців «Літературне гроно» у Палаці учнівської молоді

І міський конкурс читців «Літературне гроно» у Палаці учнівської молоді

Стартував І міський конкурс читців «Літературне гроно»

   25 жовтня 2016 року у Палаці учнівської молоді  відбувся  І міський конкурс читців «Літературне гроно»» (ініціатором якого є художній керівник ПУМ – Панасюк Т.І.)зметоюпопуляризації мистецтва українського слова, виявлення обдарованих, талановитих дітей, розвитку художнього смаку особистості, пізнання та осмислення краси милозвучності художнього слова, удосконалення мистецтва живого мовлення як джерела збагачення національної культури. 

Бажаючих продемонструвати своє вміння, свій талан виявило 77 лучан  віком від 5 до 14 років у трьох вікових категоріях  І – 5-7 років:  ДНЗ №8, 15, 31, 10, 35, 21, 10, 30, 36, 19, 5, 13, 22, ЗНЗ №№ 15, 26,  1, 18, 16, 20, 16,  НВК- інтернат та вихованці  ПУМу;  ІІ-8-10 років:  ЗНЗ№№14, 22, 17, 26, 1, 7, 12, 21, 5, 20, 18,вихованці ПУМу; ІІІ-11-14 років:  №26, 1, 7, 15, 13, 17, 10, 14, 21, 24, 19, 18, 25, 20, НВК- інтернат та вихованці  ПУМу;

У конкурсній  програмі читці підібрали  різножанрові  твори та уривки з творів, а також твори малих літературних форм вітчизняної класики  та  сучасних авторів. Окремі учасники використовували  фонограми для музичного оформлення виступу, весь музичний супровід був якісним, вдало підібраним до творів. Учасники використовували також декорації та реквізит тому окремі виступи  нагадували більш композиційну побудову ніж художнє читання.

Організатори конкурсу потурбувались про те, щоб  у перервах під час підбиття підсумків для всіх учасників демонструвались фільми та музичні кліпи які відповідали віковій категорії і несли у собі виховні моменти – це «Уроки тітоньки Сови» (ввічливість, любов до рідної мови, правила поведінки) «Правила дорожнього руху», відео-читання відомих українських акторів та інше., а допоміг у підборі  та демонстрації фільмів технік-оператор з оптичного устаткування Слада С.В.

Для дітей, батьків та гостей конкурсу були створені комфортні умови, учасники конкурсу мали змогу бачити і чути всіх читців з глядацької зали, а не хвилюватися за кулісами. Маленьких учасників підтримували культорганізатори ПУМ – Вахула Л.І. та Гусак Л.І. Належні умови  та святкову атмосферу для юних дарувань створили технічні служби ПУМ – Горбачук В.О., Мінаєв  С.О., Мельничук Ю.В. , художник – оформлювач Бицюк О.А. та юні вихованці  дитячо-юнацької телестудії на чолі з керівником Шкідиною О.А.

Жоден конкурс не відбувається без професіоналів які можуть дати оцінку кращим з кращих, тож  конкурсну програму оцінювало журі (відповідальний Луговський В.І.), у складі якого були працівники освіти та культури, фахівці з театрального мистецтва та художнього мовлення:

Тузова Юлія Вікторівна – актриса Волинського обласного академічного театру ляльок;

Левкова  Руслана Борисівна – методист  Луцького Палацу учнівської молоді;

Голова журі – Марчук Лідія Іванівна – викладач режисури відділу видовищно-театралізованих заходів Волинського державного училища культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінського .

Партнером конкурсу  «Літературне гроно» стала  книгарня «Руніка», завдяки якій переможці конкурсу отримали у подарунок цікаві книжки. Ми щиро вдячні за розуміння та підтримку директору книгарні -  Лазарєвій  Руслані Миколаївні.

А переможці визначалися  за трьома віковими категоріями за такими критеріями:   артистизм, художня трактовка образу читців; художній рівень виконання (дикція, голосові дані, емоційність);  сценічна культура виконання; актуальність обраного твору та відповідність віковій категорії. По закінченню конкурсних програм І і ІІ, ІІІ вікових категорій  були нагороджені Дипломами  управління освіти Луцької міської ради та цікавими призами. Всі учасники відзначені Подяками Палацу учнівської молоді за активну участь у І міському конкурсі читців «Літературне гроно» та популяризацію мистецтва українського слова, наймолодший учасник конкурсу (якому ще не виповнилось 5 років) отримав нагороду у номінації «Глядацькі симпатії».

За підсумками роботи журі найкращі результати отримали:

І вікова

І місце

Маринюк Гліб – НВК № 26

ІІ місце – Мельничук Богдан – ДНЗ № 8

Бідел Ірина – ПУМ «Чудодії»

ІІІ місце – Руміна Ірина – ДНЗ № 30

Танська Оля – ПУМ «Мистецтво слова»

Бурковський Дмитро – НВК- інтернат

Диплом у номінації «Глядацькі симпатії» – Каліш Володимир  ДНЗ №36

ІІ вікова категорія

І місце – Деменік Дарина – НВК №22

ІІ місце – Вчорашній Оскар – СЗОШ №1

Якимов Максим – НВК №7

ІІІ місце – Харчук Максим – ЗОШ № 12

Личковський Микита – СЗОШ № 5

Шафранський Сергій – ПУМ «Мистецтво слова»

ІІІ вікова категорія

ГРАН ПРІ – Пшебитковський Владислав – НВК № 26

І місце – Кучма Софія  – ЗОШ № 20

ІІ місце – Семенюк Соломія – ЗОШ № 13

Сохацький Павло – НВК- інтернат

ІІІ місце – Блащук Валерія – ПУМ «Мистецтво слова»

Круковська Надія – НВК- інтернат

Тіткова Юлія – НВК- інтернат

Волосовець Тарас – ЗНЗ № 14

При спілкуванні з вчителями, батьками , дітками приємно було почути слова вдячності, що є такий конкурс де діти себе можуть розкрити, показати свою майстерність і побачити інших учасників. Пролунало не одне запитання, побажання на кшталт : «чому так мало конкурсів розмовного жанру, адже не всі можуть тільки співати і танцювати, дякуємо вам за свято». А відповідь проста все це тому, що злагоджено і професійно працювала команда яка допомогла в організації та проведенні конкурсу.

З великою відповідально на професійному рівні віднеслись ведучі вихованки гуртка «Мистецтво слова» ПУМ  – Гаврилюк Юлія та Філяровська Анна, які від початку і до кінця  провели конкурс.

Зваживши всі плюси та мінуси хотілося б продовжити розвивати конкурс читців, який може охопити в собі всіх бажаючих, талановитих, початківців та майстрів живого слова. Для збереження часу дітей, керівників, батьків розділити на два або три конкурсні дні у різних вікових категоріях, а на інші конкурси запрошувати по бажанню глядача.

Щиро вдячні за допомогу та підтримку провідним спеціалістам управління освіти Луцької міської ради, дирекції Палацу, усім керівникам які посприяли у проведенні даного конкурсу, що несе в собі патріотичне виховання,   добро,  розкриття творів українських класиків та авторів сучасності, а ще «Літературне гроно» подарувало хвилини мистецтва живого слова, яке у час гаджетів, інтернету, айфонів ми так рідко чуємо один від одного.

 

Щиро ваша – поціновувач дитячого   таланту,  засновник конкурсу «Літературне гроно»,

художній керівник ПУМ,

керівник гуртка «Мистецтво слова»

Тетяна Панасюк

 


Контактна інформація

43021, м.Луцьк, вул. Шопена, 18
pumlutsk@ukr.net
+38(033)-000-00-00
Вересень 2021
П В С Ч П С Н
« Лют    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930