Гуманітарний напрям
Декоративний напрям
Художньо-естетичний напрям
Туристично-спортивний напрям
Блог гуртка "Юний журналіст" / На осінніх канікулах – екскурсія туристичною вулицею Луцька

На осінніх канікулах – екскурсія туристичною вулицею Луцька

Під час осінніх канікул вихованці гуртка «Юний журналіст» продовжували знайомитися один з одним під час цікавої екскурсії головною туристичною вулицею міста – Лесі Українки. Завітали до Галереї мистецтв Національної спілки художників України і переглянули експозицію «Осінній салон 2018».

Ми майже щодня поспішаємо цією затишною вулицею у різних справах і вже звикли до її вишуканих старовинних будівель, затишних кав’ярень та магазинів з яскравими вивісками. Але переглянуті перед екскурсією архівні матеріали змусили школярів задуматися: скільки різних подій і радісних, і трагічних «пережила» ця вулиця, які люди крокували її бруківкою? Як вона змінилися! З’явилися розлогі дерева, а проїжджа частина тепер перетворилася на тротуар для пішоходів. Звичайно, тепер по-іншому виглядають багато будинків, а також вивіски на них. Був час, коли вулицею їздили вози, запряжені кіньми, потім загуркотіли перші автомобілі. Інакше були вбрані люди, які дивляться на нас з ретро-світлин. Особливі враження справили фото із зображенням вояків, які марширують вулицею в часи ІІ світової війни, а також ті кадри, на яких показаний стан вулиці після жахіть воєнного лихоліття…

Під час екскурсії керівник гуртка Марія Пилипчук розповіла про історію появи вулиці в період середньовіччя. Пригадали цікаву професію, яка існувала в тогочасному Луцьку – кликун! І звернули увагу на невелику фігурку кликуна, яка розташована на цій вулиці. Вулиця пережила численні перейменування в залежності від того, як змінювалися часи і «кроїлася» історична мапа нашого краю. Ті вулички, які перетинають сьогодні вулицю Лесі Українки, несуть у своїх назвах відголоски різних епох: Кривий Вал, вулиця сенаторки Олени Левчанівської, вулиці Крилова і Пушкіна та ін.

Гуртківці зупинилися біля скульптури луцькому інтелігенту, поетові Кості Шишку. Невипадково він «стоїть і куштує смачну каву», «розглядає» нове покоління лучан саме тут – на своїй улюбленій вулиці Лесі Українки, де свого часу бував майже щодня, знаходив натхнення, спілкувався з друзями, читав свої вірші.

Екскурсію завершили відвіданням Галереї мистецтв спілки художників, де експонуються твори волинських митців «Осінній салон 2018», що відкрився до Дня художника. Під час перегляду кожного учасника «притягнула» певна живописна робота і кожен поділився враженнями про побачене.

Отож, гуртківці вже можуть відповісти на питання, пов’язані з історією цієї центральної туристичної вулиці нашого міста.

1. Де починається і закінчується вулиця Лесі Українки?

2. Яка її довжина?

3. Які вулиці перетинають вулицю Лесі Українки?

4. Скільки разів її перейменовували? Як вона називалася раніше?

5. З яким історичним періодом пов’язана поява цієї вулиці?

6. Які цікаві будівлі, скульптури тут розташовані?

7. Хто такий луцький кликун? Кого і куди він кликав?

8. Що ви знаєте про луцького поета-дисидента Костя Шишка?

 

Архівні фото – з відкритої Фейсбук-сторінки https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.972123036156169&type=3

 

Фото екскурсії Марії Пилипчук, Світлани Зозулі


Контактна інформація

43021, м.Луцьк, вул. Шопена, 18
pumlutsk@ukr.net
+38(033)-000-00-00
Липень 2019
П В С Ч П С Н
« Чер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031