Гуманітарний напрям
Декоративний напрям
Художньо-естетичний напрям
Туристично-спортивний напрям
Блог гуртка "Юний журналіст" / Нішеві медіа: вивчаємо теми і досліджуємо цільову аудиторію

Нішеві медіа: вивчаємо теми і досліджуємо цільову аудиторію

Ніша - це така комірчина у квартирі, хаті, де є різні полички для впорядкування якихось речей. Термін, який стосується дизайну приміщення.
dizajn-nish-02
Що ж таке нішеве медіа? Нішеве видання (друковане чи електронне) – то це медіа, яке працює в ОДНІЙ темі: наприклад, мода, подорожі, спорт, книги, кіно, музика, кулінарія, котики, рукоділля, наука і техніка…. :) Тем безліч! У бібліотеці Палацу учнівської молоді можна переглянути багато чудових часописів на цікаві педагогам і школярам теми.
IMG_20191113_152815
Ознаки нішевого медіа:
  1. вузька, але УЛЮБЛЕНА тема, в які ви гарно розбираєтесь (майже експерт!) – це головне!
  2. обмежена аудиторія, але це – реально зацікавлені в цій темі люди;
  3. це під силу невеликій команді, навіть одній людині :)
  4. невеликі витрати;
  5. робота на дозвіллі.

Нішеве видання може поширюватися у вигляді друкованого видання, сайту, подкасту, (відео)блогу, теле- або радіопередачі тощо.

У нішевого видання дуже вузька аудиторія, але вона набагато “стійкіша”, ніж  у традиційного інформаційного. Важливо максимально ретельно вивчити її інтереси, щоб серед багатьох пропозицій вибрали саме вас і довго залишалися вашими відданими читачами/глядачами/слухачами.

Як вивчити свою аудиторію? На вибір теми впливають:
  • вік,
  • стать,
  • місце проживання,
  • професія/заняття, дохід,
  • зацікавлення/хобі.
На занятті ми досліджували, які теми цікаві різним людям, підліткам і особисто кожному гуртківцю – малювали різнокольорові схеми. Адже для успішного старту нішевого видання потрібно, аби ваші особисті інтереси і вподобання вашої аудиторії максимально співпали!

Ще є гарний спосіб узнати інтереси аудиторії – опитати її. Тому домашнім завданням було: проведіть інтерв’ю і зберіть інформацію про цікаві теми своїх батьків, а також кількох друзів-однокласників.

На занятті гуртка ми поділилися на групи за інтересами і робили паперові прототипи нішевих видань у форматі стінгазети. Зацікавлення груп були такі: гроші, розваги і література!

Контактна інформація

43021, м.Луцьк, вул. Шопена, 18
pumlutsk@ukr.net
+38(033)-000-00-00
Липень 2020
П В С Ч П С Н
« Лют    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031