Одним з важливих напрямів діяльності позашкільного навчального закладу є організаційно-масова робота, основним осередком якої є організаційно-масовий відділ, створений у 1952 році. Організація дозвілля дітей та підлітків, спілкування з однолітками в різних формах ігрової та дозвілево-розважальної діяльності, поліпшення психологічного здоров’я дітей, створення умов для професійної орієнтації та самовизначення особистості – приоритетні напрями роботи організаційно-масового відділу.
Підтримуючи інтереси підростаючого покоління, упродовж навчального року відділ організовує близько 50 заходів для вихованців ПУМ та 40 для учнів шкіл міста.
Метою та основними завданнями усіх цих заходів є пошук і надання підтримки здібним, обдарованим і талановитим дітям та учнівській молоді; організація змістовного дозвілля підростаючого покоління з урахуванням особистих та колективних інтересів, пошук нових форм його організації, стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку, задоволення потреб дітей та юнацтва в творчій самореалізації, популяризація та пропаганда розвиваючих дозвіллєвих програм.
Найбільшою популярністю серед школярів міста користуються новорічні програми: це розваги біля ялинки та новорічні вистави. Щороку близько 6000 дітей потрапляють у новорічну казку, отримують гарні подарунки і святковий настрій.
Організаційно-масова робота планується за всіма напрямками художньо-естетичного циклу та з дотриманням календарних свят: святкові концерти, тематичні свята, конкурси, вікторини, розважально-пізнавальні та ігрові програми, мітинги-реквієми, бесіди, бібліотечні уроки, театралізовані вистави, тренінгові заняття.
- Родинно-сімейне виховання: свято «За все тобі спасибі, мамо!», конкурс «Рідна бабусю, до тебе горнуся», свято «Родина – джерело життя», випускний бал «З Палацу дитинства – у вирій життя».
- Національно-патріотичне виховання: свято «Козацькому роду нема переводу», свято «Наша мова калинова», свято «Моя країна – Україна», розважальна програма «Українські вечорниці», конкурсно-пізнавальна програма «Ми – волиняни», пізнавальна програма «Дивна сила оберегів», святкові концерти до визволення України, до Дня Перемоги.
- Духовно-моральне виховання: свято «Різдво у Палацівській родині», свято «Великдень – милий гість», свято «Святий Миколай».
- Моральне виховання: програма курсу «Культура життєвого самовизначення»; тренінгові заняття: «Я і моє оточення», «Моє вміння самоконтролю», «Мої права та обов’язки».
- Художньо-естетичне виховання: свято «Осінь – чарівниця», «Міс Весна». Розважально-ігрові програми: «День іменинника», День Святого Валентина «У колі друзів», «Адреса дитинства – гра», театралізоване свято «Неймовірні пригоди в країні Книгарії».
- Батьківський лекторій.
Відділом зініційовані такі заходи як:
- День відкритих дверей – свято «Палац наш дім, ми – господарі в нім»;
- Дні Палацу в школах;
- «Літературна світлиця», де відбуваються зустрічі з талановитими людьми волинського краю;
- Конкурси «Палац шукає таланти» та «Найрозумніший»;
- Виїзні концерти в:
- госпіталь ветеранів Великої Вітчизняної війни,
- Луцьку районну організацію Спілка «Чорнобиль»,
- школи-інтернати по районах області.
Вміти знаходити обдарованих дітей – це талант, вирощувати їхні здібності – це мистецтво, а головне в нашій педагогічній праці – це любов до дитини.
У нашому позашкільному закладі створені настільки позитивні умови для всебічного розвитку дітей, що ці 3 700 вихованців, які навчаються у нас, ідуть в Палац учнівської молоді з задоволенням.