Гуманітарний напрям
Декоративний напрям
Художньо-естетичний напрям
Туристично-спортивний напрям
Блог гуртка "Юний журналіст" / Патріотичне дійство “Україна та її доля” в Палаці учнівської молоді

Патріотичне дійство “Україна та її доля” в Палаці учнівської молоді

01

Вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні було присвячене велике патріотичне дійство для школярів луцьких шкіл «Україна та її доля», яке відбулося 20 лютого в Палаці учнівської молоді, повідомляють «Волинські Новини» https://www.volynnews.com/news/all/molod-vshanovuye-pamiat-heroyiv-nebesnoyi-sotni-patriotychne-diystvo-v-/#comments . Участь в ньому взяли знані творчі колективи цього виховного закладу: вокальний ансамбль «Світанок», вокально-хоровий колектив «Перлинка», ансамбль спортивного танцю «Троянда», ансамбль народного танцю «Радість» і ансамбль сучасного танцю «Міраж». Юні читці, вокалісти і танцюристи представили творчу композицію, в якій відобразили ставлення молодих українців до трагічних подій на Майдані, відстоювання незалежності України на східних кордонах.

Із затамованим подихом спостерігали численні глядачі – учні і педагоги нашого міста – за сюжетом, який розгортався на сцені глядацької зали. Святкування Дня Незалежності на Майдані напередодні доленосних подій 2013-2014 років відтворили юні вихованці гуртків «Імпровізатори», «Чудодії» і вокального гурту «Лісова пісня»: тут переплелися долі трьох людей, які через деякий час пройдуть випробування на гідність і відданість Україні – Володимира Кищука, Романа Гурика і Сергія Нігояна.

Образи матері-України та її нелегкої Долі відтворили на сцені Ірина Гвоздецька і Катерина Олійник. У їхніх поетичних діалогах  – біль за полеглими синами і дочками України, роздуми про нескореність козацького духу, впевненість у перемозі над підступним ворогом.

IMG_20190220_142453

Кадри хронік трагічних лютневих подій в центрі Києва перенесли глядачів у епіцентр протистояння «майданівців» і «беркутівців» – саме тоді почався лік втрат в українських родинах, і перші полеглі на вулицях столиці від снайперських куль приєдналися до Небесної Сотні. Хвилиною мовчання вшанували присутні Героїв, поіменно назвали земляків-волинян: Сергія Байдовського, Василя Мойсея, Едуарда Гриневича, Івана Тарасюка, Олександра Хропаченка.

05

Важливою частиною патріотичного дійства стала інформаційна складова – на великих екранах школярам були продемонстровані не лише документальні матеріали розстрілів на Майдані, а й те, як розгортався наступ на незалежність України підступного агресора безпосередньо після Революції Гідності.

06

Гість патріотичного дійства, заступник командира роти по роботі з особовим складом, лейтенант Луцького батальйону 1141 Ілля Гаврилов запевнив молодь, що бійці Національної гвардії вірно боронять їхнє мирне життя: «З добровольців внутрішніх військ була створена Національна гвардія України – у березні ми будемо святкувати 5-ту річницю. Ми виконуємо завдання безпосередньо в зоні операції об’єднаних сил, і в пункті нашої дислокації – в Луцьку. Ціна нашої свободи і незалежності нелегко дається нашим воїнам. Щодня військовослужбовці дають відсіч військовій агресії. Приємно бачити вас в такій кількості! Хочу побажати вам мирного неба, злагоди. Дякуємо, що ви пам’ятаєте про героїчні вчинки наших громадян! Вами можна пишатися! Слава Україні!». Молодь у залі дружно відповіла: «Героям слава!».

07

Наймолодші учасниці дійства, «імпровізаторки» Анастасія Строганова і Марія Слупко прочитали вірш «Спасибі вам, сини Волині!» (педагог Ольга Санелюк).

08

Поезія «Реквієм» прозвучала у проникливому виконанні Сергія Шафранського, вихованця гуртка «Мистецтво слова» (керівник Тетяна Панасюк).

09

Глядачам запам’яталися виступи талановитих вокалістів Палацу учнівської молоді, серед яких: пісня «Україна» (солістка вокального гурту «Лісова пісня» під керівництвом Олександра Киричука Яна Савчук), композиція у стилі хіп-хоп «Білі крила» (солісти Станіслав Полікарпов і Ольга Шкапа), пісенні твори «Герої Волині» і «Крилата скрипка» ансамблю «Світанок» (керівник Ніна Марценюк), «Повертайся, солдате!» у виконанні колективу «Перлинка» (керівник Наталія Троцюк).

10_Композиція Білі крила 11_ Виступає Перлинка 12_Виступає Світанок

Лік неповторних миттєвостей людського життя продемонстрували юні танцівники ансамблю сучасного танцю «Міраж» педагога Дарини Антонюк у хореографічнійкомпозиції «Годинник».

13

У вишуканому танку кружляли дівчата і хлопці – це виступали вихованці ансамблю народного танцю «Радість» (керівники Віктор Шугалов і Марина Клімішина).

14

Учасники ансамблю спортивного танцю «Троянда»педагогів Аліни і Олега Куциків показали сучасну танцювальну композицію на популярну пісню PrayforUkraine, яка обійшла у дні Майдану весь світ і об’єднала людей у єдиній молитві за свободу України.

15

Лейтмотивом патріотичного заходу за сценарієм культорганізатора Ольги Санелюк стали слова відомого американського філософа Джорджа Сантаяни: «Хто забуває уроки історії, приречений на їхнє повторення». За задумом його організаторів, гідне вшанування пам’яті полеглих і засвоєння трагічних уроків війни у поєднанні з надихаючою силою й духовністю національного мистецтва є переконливими засобами патріотичного виховання молодого покоління українців. Саме їм долею визначено утверджувати і зміцнювати незалежність України.

17

Фото авторки

Керівник гуртка “Юний журналіст” Марія Пилипчук


Контактна інформація

43021, м.Луцьк, вул. Шопена, 18
pumlutsk@ukr.net
+38(033)-000-00-00
Травень 2019
П В С Ч П С Н
« Кві    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031