Гуманітарний напрям
Декоративний напрям
Художньо-естетичний напрям
Туристично-спортивний напрям
Блог гуртка "Юний журналіст" / Воєнний стан і соцмережі: як поводитися підліткам?

Воєнний стан і соцмережі: як поводитися підліткам?

В 10 областях України був введений воєнний стан у зв’язку з ситуацією в Керченській протоці. Волинь не ввійшла в цей перелік, але гібридна війна не знає кордонів для інформаційних маніпуляцій і нагнітання тривоги серед мирного населення. Особливо, коли існують соцмережі, де можна розігнати потужну хвилю паніки.

Що потрібно знати підліткам про інформаційну гігієну в такий непростий час?

По-перше, НЕ ПАНІКУВАТИ! Саме цього добивається ворог-маніпулятор – коли емоції вимкнуть ваш критичний погляд на речі, і ви почнете робити те, чого аж ніяк не варто було б!

Якщо ви одержуєте інформацію, то:

  • користуйтеся лише надійними офіційними джерелами, перегляньте декілька регіональних ЗМІ;
  • ігноруйте крикливі, емоційні, шокуючі новини з сумнівних сайтів, які починаються з «Максимальний репост!», «Вам брешуть! Насправді…», «Це врятує твоє життя!» і т.п. Психологи кажуть: коли включаються емоції, розум відключається.
  • не зациклюйтесь на негативних новинах у великих кількостях! Життя продовжується: навчайтеся, спілкуйтеся з друзями, робіть щоденні звичні справи, смійтеся, відпочивайте! Вимкніть комп’ютер чи смартфон і поспілкуйтеся з родиною: допоможіть мамі з домашніми справами, зіграйте в шахи з татом, пограйтеся з котиком.

Якщо ви поширюєте інформацію, то:

  • пам’ятайте, що підліток не є ані військовим, ні політичним експертом! Тому не варто поширювати будь-яку інфу, пов’язану з воєнним станом. Ще більше це стосується заяв політиків під час загострення боротьби за президентське крісло.
  • Не робіть цього в стані сильного нервового збудження, переляку чи афекту. Переключіться і заспокойтеся!
  • Не публікуйте в мережі фото з переміщенням військової техніки через ваше місто з наївними підписами «Який великий танк!» чи «Літаки не давали мені спати!». Подумайте, що таким чином ворогу йде інформація про рух українського війська.

Саме головне: знати, що дорослі роблять все можливе, аби діти були в безпеці. Все, що вам треба буде знати, вам скажуть батьки і вчителі. Довіряйте їм!

Все буде ДОБРЕ! Слава Україні!

За матеріалами ЗМІ адаптовано Марією Пилипчук

Джерела: http://medialab.online/news/manual/?fbclid=IwAR3QdtzCXyiNem1_4n1mz0xmmb0r8u6kQEvS6LZlZTBdQEO69Jr_eUzbXRQ

http://ogo.ua/articles/view/2018-11-27/96762.html

Зображення з https://pixabay.com

 


Контактна інформація

43021, м.Луцьк, вул. Шопена, 18
pumlutsk@ukr.net
+38(033)-000-00-00
Травень 2019
П В С Ч П С Н
« Кві    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031