Гуманітарний напрям
Декоративний напрям
Художньо-естетичний напрям
Туристично-спортивний напрям
Блог гуртка "Юний журналіст" / West Media Forum в Луцьку: враження наймолодшої учасниці Дар’ї Павленко

West Media Forum в Луцьку: враження наймолодшої учасниці Дар’ї Павленко

Ура! Маємо першу публікацію вихованки гуртка “Юний журналіст” Дар’ї Павленко у волинському інтернет-виданні www.rayon.in.ua про її враження про участь в WestMediaForum  https://rayon.in.ua/topics/3046-west-media-forum-v-lutsku-vrazhennia-naimolodshoyi-uchasnitsi-daryi-pavlenko?fbclid=IwAR1340jdr_6Efr9DkyMbNIqnFGfcDEnRn2a3wXJylUJMjwJesR5rf71MwwM

МОЛОДЕЦЬ! ВІТАЄМО! 

15 грудня в Луцьку відбувся West Media Forum на тему «Медіа-ніші: як редакціям здобувати довіру, популярність, гроші».Третя луцька представницька медіатусівка відбулася у приміщенні Музею сучасного українського мистецтва Корсаків та зібрала волинських журналістів, фрілансерів та студентів, фахівців з різних куточків України, а також численних столичних гостей. Серед спікерів форуму – відомі українські «акули пера» Остап Дроздов, Тетяна Пушнова, Віталій Голубєв, Наталія Пахайчук, Андрій Маштаков, Тетяна Микитенко, Андрій Голуб та інші.

01 02

Наймолодшою учасницею форуму стала 14-річна луцька школярка, вихованка гуртка «Юний журналіст» Палацу учнівської молоді Дар’я Павленко. Лише за кілька місяців навчання в гуртку вона дуже активно проявила мотивацію узнати якнайбільше про роботу журналіста: запропонувала декілька фото- і письмових робіт для сайту ПУМа, взяла участь у тренінгу з медаграмотності, а також представила свою роботу на Всеукраїнському конкурсі «Я – журналіст!». І ось нова пропозиція керівниці гуртка, арт-журналістки Маші Пилипчук: побачити, як працюють і спілкуються українські журналісти на луцькому форумі!

03 04

Вражень в юної учасниці дійсно багато! Наше інтерв’ю з Дар’єю (до речі, перше в її житті!) – про спікерів, атмосферу форуму, лайфхаки для початківця в журналістиці.

Програма форуму була реально різноманітною і насиченою. Стільки відомих медійних облич, актуальних тем! Хто зі спікерів запам’ятався найбільше і чому?

Так, спікерів було дійсно дуже багато і говорили вони на цікаві і важливі теми. Напевно, найбільше мені запам’ятався виступи Остапа Дроздова, Тетяни Пушнової та Наталії Пахайчук. Виступ Остапа Дроздова був дуже відвертим та сміливим: він цікаво розказував, що ми маємо вдосконалюватися і створювати світ навколо нас. Тетяна Пушнова розказала про критерії, за якими потрібно складати портрет свого читача, щоб рухатися в правильному напрямку. А від Наталії Пахайчук я дізналася про можливість для майбутніх журналістів стажуватися у волинських виданнях і конкретні кроки, як це зробити.

05 06

Я помітила, що ти занотовувала собі в записник деякі думки Остапа Дроздова. Що знайшла для себе цікавим в його доповіді, яка виявилася провокативною навіть для досвідчених медійників і викликала дискусію в учасників форуму?

Мене змусило замислитися сказане ним про те, що журналіст «вішає ярлики» на тих, кого запрошує на свої передачі або про кого публікує матеріали у своїх виданнях, тобто як саме журналіст покаже людину, такою її будуть вважати усі. Крім того, він закликав українських журналістів стати більш суб’єктивними і формувати нові стандарти журналістики в умовах війни. Наприклад, ігнорувати одіозних політиків чи інших діячів із заплямованою репутацією і не запрошувати їх у свої передачі, не створювати їм таким чином рекламу.

08

Власне, ти була новачком в середовищі професіоналів: обговорювалися фахові теми, звучала термінологія і журналістський жаргон… Як почувалася? Якою була атмосфера форуму?

Насправді, в деяких місцях дійсно було трохи не зрозуміло, проте мені все одно було цікаво! І я вважаю, що в сучасному світі швидких змін, в тому числі й в журналістиці, треба дізнаватися про такі речі якомога швидше. Щодо атмосфери, то вона була діловою і дипломатичною. Велися дискусії, я мала можливість поспостерігати, як працюють досвідчені фахівці. У будь-який момент ми могли відволіктися – прогулятися по музею, де проводився форум, випити кави або чаю.

10 11

Тобі випала нагода неформально поспілкуватися з організатором Всеукраїнського конкурсу «Я – журналіст!» Віталієм Голубєвим. Які цікаві речі про закулісся конкурсу дізналася від нього?

Приємно було познайомитися особисто з відомим журналістом Віталієм Голубєвим. Він розповів, що цьогоріч до конкурсу вдалося залучити практично всю Україну – на  конкурс було подано більш як 800 робіт. Також зауважив, що особисто бажав би нагородити усіх учасників, але тоді втратилася б уся ідея конкурсу. Підбадьорив мене: не потрібно засмучуватися! Якщо цього разу ти не переміг, то це не означає, що твоя робота є поганою. Просто є трохи досвідченіші учасники. Якщо постаратися, то отримати перемогу все таки можливо.

12 48384550_1273237582816425_3165171042071085056_n

Який головний висновок для себе ти зробила з цього форуму?

Головне, що я винесла з цього форуму, це те, що журналіст має знайти свою тему, в якій він захоче розвиватися і йому буде цікаво. Бо що може бути кращим, ніж займатися та увесь свій час приділяти улюбленій справі!

Селфі з нами робив Віталій Голубєв :)

Була разом з Дар’єю на форумі, фотографувала і розмовляла Марія Пилипчук

 

 


Контактна інформація

43021, м.Луцьк, вул. Шопена, 18
pumlutsk@ukr.net
+38(033)-000-00-00
Червень 2019
П В С Ч П С Н
« Тра    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930