Гуманітарний напрям
Декоративний напрям
Художньо-естетичний напрям
Туристично-спортивний напрям
Блог гуртка "Юний журналіст" / “Яка цікава книжка!” Правила написання відгуку й рецензії

“Яка цікава книжка!” Правила написання відгуку й рецензії

051025-p-001Письменник пише, щоб його читали. Мрія письменника — отримати відгук на своє творіння. А гарний відгук, як відомо, іноді буває ціннішим, ніж вдала стаття.

Відгук — це текст, у якому дають оцінку прочитаного, почутого, побаченого, висловлюють ставлення до нього.

Мета відгуку — описати свої почуття та думки, які з’явилися від знайомства з автором і його твором, а також рекомендація книжки або твору іншим читачам. відгук може бути написаний у вигляді міркування, тоді він зазвичай містить тезу (думка читача про книжку), докази справедливості цієї думки; висновок (загальна оцінка книжки); рекомендації (кому прочитати цю книжку). відгук також може бути написаний у стилі вільного письма. З одного боку, писати будь-який вільний твір досить легко: коли немає заданих меж і можна озвучувати лише власні думки, є більше простору для творчості. але є у цієї медалі й зворотний бік — такий твір може виявитися досить сумбурним.

ПОКРОКОВИЙ ПЛАН СКЛАДАННЯ ВІДГУКУ

  • Подивіться на автора і назву книжки. Чи знайоме вам прізвище письменника? Що вам про нього відомо? Згадайте важливе. Що ви скажете про назву книжки? Чи привернула вона вашу увагу? Можливо, створила певний настрій або натякнула, що чекає на вас у творі? Скажіть про це кілька слів. Зверніть увагу! На початку вашого твору важливо дати короткі відомості про прочитану книжку: ім’я автора, назву твору, в якому році він написаний автором, місце і час представлених у книжці подій, хто стоїть у центрі оповіді.
  •  Ви вказали автора і назву. тепер час переходити до основної частини відгуку: дайте відповідь на головне питання — про що ця книжка? Опишіть місця у творі, які найбільше сподобалися і обґрунтуйте, чому саме. Подумайте, у чому полягає головна думка розказаної історії? Можна розповісти про те, які риси характеру, вчинки, подвиги героїв викликали найсильніші емоції. Цікаві відгуки виходять, коли є порівняння, зіставлення прочитаного з фактами, відомими з інших книжок або з життя. Чи має книжка виховний потенціал? Який саме? Зверніть увагу! Тут не потрібно детально переказувати книжку. важливо — сформулювати головну ідею твору.
  • Далі говоримо про головне: сподобалася книжка чи ні. І обов’язково розкриваємо — чому? Чим вас порадувала історія? Що здалося найцікавішим? Чи згодні ви з діями героїв або, можливо, вчинили б по-іншому? раптом у вас є навіть поради для когось з дійових осіб книжки. Пишіть про все, що спаде на думку. в узагальненні ви можете сказати, чи маєте намір продовжити ознайомлюватися з цим автором, прочитати інші його книжки, або ж порекомен- дувати цю книжку читачам. а можливо (адже відгук може бути і негативним), порадити їм ніколи не брати в руки цієї книжки. У відгуку на книжку краще сказати якомога більше, ніж не сказати нічого. а скоротити ви завжди встигнете!

 МОЖЛИВІ ПОМИЛКИ ПІД ЧАС НАПИСАННЯ ВІДГУКУ!

Коли ви пишете відгук на книжку, помилитися важко: зрештою, це ваша особиста думка про неї. але деяких неточностей все ж варто уникати.

  • Переказ подій не повинен займати значну частину твору (про це вже йшлося, але повторимо ще раз), відгук — це ваші враження від книжки, а на прикладі сюжету, тим не менш, не можна «плавати» в питаннях щодо змісту тексту. Твір, на який пишуть відгук, потрібно прочитати дуже уважно.
  • Не варто користуватися під час написання свого відгуку критикою або іншими статтями про цю книжку. використання цих джерел доречно під час глибшого аналізу твору, для написання відгуку це ні до чого.
  • Непослідовний виклад думок і вражень або відсутність логічного переходу від однієї частини відгуку до іншого — це те, чого слід уникати. Текст повинен легко читатися.

Якщо уважно дотримуватися всіх деталей, а також згадати все, що вразило чи не вразило вас у творі, написати відгук на книжку буде зовсім нескладно :)

Рецензія — це професійна думка людини з якого-небудь питання. Передбачається її неупередженість, виваженість, обґрунтованість. Але, як і у випадку з відгуком, грає роль статус людини, яка склала рецензію. Чим він вище, тим більш вагомими можуть вважатися аргументи, що наводяться у цьому документі.

Складання рецензії передбачає здійснення людиною, яка нею займається, більш глибокого аналізу коментованого питання, ніж у випадку з відгуком. Крім того, оскільки рецензія, як ми зазначили вище, є більш об’ємним документом, ніж відгук, в ній передбачається відображення більш широкого кола нюансів, що мають відношення до коментованого питання.

Різниця між відгуком і рецензією

Головна відмінність відгуку від рецензії в тому, що перше джерело носить переважно суб’єктивний характер, друге — повинно включати переважною мірою об’єктивну оцінку коментованого питання. Крім того, різницю між цими джерелами можна прослідкувати в контексті:

  • їх обсягу;
  • необхідної глибини аналізу коментованого питання;
  • переліку можливих нюансів з коментованого питання, відображені автором у джерелі

Джерело - http://www.osvitaua.com/2017/04/umg-2017-001/

 


Контактна інформація

43021, м.Луцьк, вул. Шопена, 18
pumlutsk@ukr.net
+38(033)-000-00-00
Липень 2021
П В С Ч П С Н
« Лют    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031